Nyitólap | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Madarak gondozása » Tartás, ápolás, tenyésztés » Új fajta kialakítása
Új fajta kialakítása
ImreDátum: Csütörtök, 2010-12-30, 9:12 PM | Üzenet # 1
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Nos remélem lesz olyan aki ír ide, hogy milyen új fajtát szeretne kialakítani, esetleg egy létező fajta színváltozatát. Biztos lesz olyan akit érdekelne és betársul.
 
FalcoDátum: Vasárnap, 2011-02-27, 9:13 PM | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 4
Állapot: Offline
Hello!
A viadorokat szeretem és szeretnék egy kopasznyaku (maláj viador kopasz nyaku) uj fajtát ki tenyészteni.
Már több helyen, söt országban láttam. De ugy tudom önállo fajtának még nem ismerték el.
Nem is egyöntetüek a madarak amiket láttam.
Vagy ha lemaradtam és már még is létezik a fajta, akkor egy uj kopasz nyaku viadort szeretnék kitenyészteni!
 
ImreDátum: Hétfő, 2011-02-28, 7:54 AM | Üzenet # 3
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Szia!

Bár itt nincs beírva, de tudomásom szerint eddig két projekt van. Egyik project a zengő plymouth megmentésére, a fajta elismertetésére irányul, a kendermagos, sárga és kék színben. Ebben az oldal egyik társszerzőjének van nagy szerepe Krizsoknak. A másik csoport az erdélyi kopasznyakú új színváltozait szeretné kitenyészteni.
Sajnos én személyesen nem ismerek viador tenyésztőt, csak a netről, de bízom benne itt azért lesz jelentkező aki hozzád hasonló terveket dédelget és közös nevezőre juttok. Sok sikert kívánok hozzá!

 
KrizsokDátum: Hétfő, 2011-02-28, 5:07 PM | Üzenet # 4
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 13
Állapot: Offline
Szia Falco!

Hát nem lesz egy séta galopp pont az egyöntetűség elérése miatt, de nagyon sok sikert kívánok hozzá! Első dolgod a célok megfogalmazása (szín, alak, súly, forma stb.) és a keresztezni kívánt állományok kisebb nagyobb populációba való kialakítása! Sokan azt hiszik, hogy csak kereszteznek egyszer kétszer, de ettől még nem lesz új fajta. Félre ne érts, nem okoskodni akarok, vagy elvenni a kedved!!! Sőt nagyon szívesen segítek neked amiben csak tudok! Most is több tenyésztési tervet kellett készítenem új színváltozatok kialakítása miatt 4 fajta esetében. Ha valamira használható a tudásom, keress nyugodtan!!!

 
FalcoDátum: Hétfő, 2011-02-28, 7:10 PM | Üzenet # 5
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 4
Állapot: Offline
Nagy segitség lennél az biztos!! Mivel van hiányoságom böven! Te viszont alapos és hozzá értö is vagy.
Köszönöm a felajánlást és élnék is vele!
 
KrizsokDátum: Kedd, 2011-03-01, 9:59 AM | Üzenet # 6
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 13
Állapot: Offline
Nagyon szívesen segítek, tényleg bármiben! Minden, ami az országunk baromfi tenyésztésének hírét öregbítheti abban én partner vagyok! Márpedig egy magyar kopasz nyakú viador ezt tenné! ;-)
Ha tényleg elfogadod a segítségem, akkor minél előbb keress fel, hogy már az idén meg tudjuk kezdeni a munkát, mert kell egy pár év ehhez és nem érdemes késlekedni! smile
Vannak most viadorjaid? Ha igen küldjél legyél szíves képet az emailem-re. Aztán a többit ott megbeszéljük!
 
KrizsokDátum: Kedd, 2011-03-01, 10:07 AM | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 13
Állapot: Offline
Jaaaaaaaaaaa! Ez ügyben pedig nem ártana egy kis tenyésztői összefogás! Több nemzetben is a tenyésztők összefogásával lett új fajta, hát itt is az kéne, mert lehet ám a pecsenyét egy nagy tálban is sütögetni! wink
 
ImreDátum: Szerda, 2011-03-16, 8:52 PM | Üzenet # 8
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Falco van jelentkező a projektedbe. Remélem sikerül neki regisztrálni.
 
FalcoDátum: Szerda, 2011-03-16, 9:06 PM | Üzenet # 9
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 4
Állapot: Offline
Szia, Imre!
Kösz az értesitést! Remélem beszál majd a uj fajta kitenyésztésébe.
 
kishármasDátum: Csütörtök, 2011-03-17, 9:29 AM | Üzenet # 10
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 2
Állapot: Offline
Sziasztok Falco, Krizsok! Egy kis hátszéllel sikerült belépnem. biggrin
 
KrizsokDátum: Hétfő, 2011-03-21, 4:27 PM | Üzenet # 11
Közlegény
Csoport: Moderátorok
Üzenetek: 13
Állapot: Offline
Szia kishármas!

Örülök, hogy itt vagy!!! smile Majd szép lassan végre itt is megindul a forgalom! smile

 
kishármasDátum: Péntek, 2011-04-08, 7:48 AM | Üzenet # 12
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 2
Állapot: Offline
Szia! Csalogatni kéne ide embereket!!!
 
FalcoDátum: Péntek, 2011-04-15, 8:20 PM | Üzenet # 13
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 4
Állapot: Offline
Szeva Srácok!
Hogy állunk akkor az uj fajtánkkal? Idén meglesz az összes kiindulo fajtánk, ugye?
 
ImreDátum: Péntek, 2011-04-15, 9:11 PM | Üzenet # 14
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Quote (kishármas)
Szia! Csalogatni kéne ide embereket!!

Szia!

Eleinte csalogattam az embereket. De idejött 1-2 ember aztán azt mondta kevesen vagyunk, leléptek. Idejött megint pár ember és azok szerint is kevesen vagyunk, ők is leléptek. Ha az eddig regisztráltak egyszerre fellépnének az oldalra nem is lennénk olyan kevesen. Igazság az, hogy nálunk most elég sok változás van, így elfoglalt vagyok az internetre is alig van időm nem hogy az oldalra írogassak cikkeket. Természetesen nem szüntetem meg az oldalt, mert rengeteg munkám van benne (nem csak az én munkám!), de amíg a családi és egyéb fontosabb dolgaim a szokott mederbe nem kerülnek, itt ritkábban leszek. Mondjuk ettől még az oldal működhetne. Nem magamnak készítettem.

 
Fórum » Madarak gondozása » Tartás, ápolás, tenyésztés » Új fajta kialakítása
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: