Nyitólap | Regisztráció | Belépés
[ Új üzenetek · Résztvevők · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » Tyúkfélék » Normál (óriás) dísztyúkok » Wyandotte
Wyandotte
ImreDátum: Hétfő, 2010-11-15, 12:42 PM | Üzenet # 1
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Jelenleg az egyik kedvenc fajtám
 
józsiDátum: Csütörtök, 2011-01-13, 7:03 PM | Üzenet # 2
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 5
Állapot: Offline
Nekem is nagyon tetszik. Van is egy család belőle.
 
ImreDátum: Csütörtök, 2011-01-13, 7:45 PM | Üzenet # 3
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Milyen színváltozat? Gondolom az ezüst fekete szegélyes.
 
józsiDátum: Péntek, 2011-01-21, 4:40 PM | Üzenet # 4
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 5
Állapot: Offline
Igen, az a szín van.
 
daddythimDátum: Kedd, 2012-03-06, 10:20 AM | Üzenet # 5
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Állapot: Offline
Sziasztok érdeklődnék hogy a Wyandotte menyire megbízható kotló vagyis a jércék milyen arányban kotlanak százalékosan?
 
ImreDátum: Kedd, 2012-03-06, 3:42 PM | Üzenet # 6
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Szia!
Nálam szépen kotlanak és 80%-uk megkotlik legalább egyszer 1 évben, van amelyik többször is. Vezeti és védi is a csibéket. Viszont ismerek olyan tenyésztőt is, aki azt mondja neki nem ülnek meg. Én mondjuk direkt a kotlásuk miatt vettem őket. Brahma-t a lábtollassága miatt nem vettem (jó kotlók azok is) és ezeket javasolta egy tenyésztő. Vettem és be is váltak. Idén először nem lesz wyandotte csibém, mert a kakast levágtam és idén nem akarok venni hozzájuk. Plymouth kakast tettem rájuk. Még az orpingtonokról mondják, hogy jól kotlanak. Az nekem nincs.
 
józsiDátum: Kedd, 2012-06-19, 4:04 PM | Üzenet # 7
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 5
Állapot: Offline
Sziasztok!
Nálam eddig még egy sem kotlott el smile
 
ImreDátum: Kedd, 2012-06-19, 5:58 PM | Üzenet # 8
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Szia!

Nálam a wyandotoknál hatból négy kotlott. Egy brahma (egyből) és 3 plymouth (ötből) is elkotlott. Így én nem panaszkodom. Mivel a kakasomat levágtam és plymouth kakas volt a brahma és a wyandotte tyúkokon így idén ezekből nincs fajta tiszta. Viszont akarok most keverékeket tartani és a plymouth x wyandotte és a plymouth x brahma keverékekből hagyok jércéket. Egyébként ezek a keverékek nagyon szépen nőnek, a fajtat tiszta plymouthoknál is gyorsabban nőnek.

Seriff is mondta, hogy nála sem kotlik a wyandotte. Tőlem vitt kakast tavalyelőtt nem tudom az utódok nála kotlanak-e? Ez a kotlás egyébként is érdekes dolog. Tavaly anyámnál a wyandotte és a brahmak is kotlottak áprilistól, nálam július végén kezdték a kotlást.
Idén nálam április végétől folyamatosan kotlanak, tojás alig van, szerencse, hogy van itáliai az tojik. Anyámnál viszont idén a mai napig csak 2 kotló lett mind a kettő cochin x japán keverék.
 
ZoltánDátum: Csütörtök, 2014-07-10, 9:49 PM | Üzenet # 9
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Állapot: Offline
Sziasztok most vettem 16 Wyandotte  csibét mennyire körülményes a tartásuk mert  nekem 2 ment már ki most a harmadik is gyanús hogy reggelre ez is ki megy kis piros pont van ahol az ürülék távozik mi ennek az oka ?? meg mennyire kényes ez a fajta ?? segítsen már valaki
 
ImreDátum: Szerda, 2014-08-06, 2:08 PM | Üzenet # 10
Alezredes
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 120
Állapot: Offline
Zoltán, szerintem nem kényesebb, mint a többi fajta. Ha véres az ürülékük, akkor kokcidiózisuk van. Általában a növendékek elkapják, ha előtte ott fertőzőtt egyedek voltak. Felnőtt egyedeknél nem vészes, sokan észre sem veszik rajtuk, de a növendék csirkék nagyrésze elhullik. Trisulmixot szoktam adni nekik. Egyébként a keverékek is elkapják, zárt helyen a legkönnyebben.
 
istvanbatizDátum: Szerda, 2016-02-17, 9:05 PM | Üzenet # 11
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 1
Állapot: Offline
Szeretettel koszontok mindenkit. Andaluziai tyukot tart valaki?
 
imreferkovicsDátum: Kedd, 2016-04-26, 11:44 AM | Üzenet # 12
Közlegény
Csoport: Felhasználók
Üzenetek: 4
Állapot: Offline
Andalúziai tyúkunk már volt, Édesapám egy időben tenyésztette is. Mára sajnos meg kellett válnom tőlük, jelenleg 12 Wyandotte-m van és semmi probléma nincs velük, kotlanak szépen. 6ból általában 5.
Milyen körülmények között tartod őket Zoltán és honnan vetted őket?
 
Fórum » Tyúkfélék » Normál (óriás) dísztyúkok » Wyandotte
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés: